Recepty

Víte, jak si správně připravit čaj nebo našlehané cappuccino? S námi si osvojíte nejen základní dovednosti přípravy čaje a kávy, ale připravíte si i náročnější recepty a objevíte spoustu nových chutí. Zapněte konvici a jdeme vařit!

Tiramisu vs. Tearamisu

  • Recepty

Máte rádi čaj? A máte rádi dezert Tiramisu? Tak to jistě musíte ochutnat jeho čajovou variantu, tzv. TEAramisu.

Pokračovat ve čtení

Matcha likér

  • Recepty

Máte rádi sladké likéry, které umí vykouzlit vánoční atmosféru? Potom musíte vyzkoušet tento zelený matcha likér. 

Pokračovat ve čtení

Vánoční cukroví má zelenou

  • Recepty

Už máte všechno napečeno nebo teprve začínáte? Máme pro vás pár rychloreceptů se zeleným čajem matcha. Stačí jen pár surovin a zelené chuťovky jsou na stole za pár minut. Tak si pusťte koledy a pojďte do toho s námi.

Pokračovat ve čtení

Voňavé vánoční recepty

  • Recepty

Taky rádi zkoušíte nové kávové recepty? Těch kombinací a chutí je opravdu spousta, vyzkoušejte naše vánočně laděné recepty, které ve vás probudí tu pravou vánoční náladu. Zapomeňte chvilku na diety a oslaďte si život. Vždyť Vánoce jsou jen jednou do roka, tak si je užijte se vším všudy.

Pokračovat ve čtení

Kávové osvěžení

  • Recepty

 

Bez kávy někdo nedokáže přežít ani den, ale v urputném vedru nikdo nemá na horký nápoj ani pomyšlení. Proto vás naučíme několik osvěžujících variant, které si můžete vychutnávat nejen v létě.

Pokračovat ve čtení

Jak připravit espresso, cappuccino a jiné nápoje?

  • Recepty

Vyznáte se v jednotlivých názvech a přípravách kávy? Pokud stále tápete, co je to ristretto, jaký je rozdíl mezi cappuccinem a macchiatem, tak vás dnes uvedeme do obrazu. Jak uvidíte, příprava různých druhů káv není nijak zvlášť složitá, chce to jen trošku cviku a i vy se můžete stát domácím baristou.

Pokračovat ve čtení

Tajemství dokonalé chuti čaje

  • Recepty

Příprava čaje není žádná složitá alchymie, ale abyste získali z čaje cenné látky a dokonalou chuť, je dobré dodržovat pár základních pravidel.

Pokračovat ve čtení