O kávě

Drip Coffee - výběrová káva na cesty

  • O kávě

Už se vám jistě stalo, že jste měli ukrutnou chuť na kávu, ale po kavárně nebylo nikde ani stopy. Díky Drip Coffee si můžete vychutnat skvělou kávu plnou chuti, ať jste kdekoliv.

Pokračovat ve čtení

Nejzdravější způsob přípravy kávy

  • O kávě

Bez kávy si mnozí z nás nedokážou představit den. Šálek voňavého horkého nápoje dokáže probudit smysly, cítíme se plní energie a zvládáme snadněji každodenní povinnosti. Káva přináší spoustu benefitů pro náš organismus. Víte ale, jaká příprava kávy je podle odborníků nejzdravější?

Pokračovat ve čtení

Hlavní metody zpracování kávy

  • O kávě

Než skončí káva ve vašem hrníčku, urazí dlouhou cestu. My se teď podíváme na úplný začátek. Co se děje s kávou, když se na plantáži posbírají zralé třešně? Čtěte dále a dozvíte se vše o různých metodách zpracování kávy.

Pokračovat ve čtení

Káva s mlékem nebo bez?

  • O kávě

Patří mléko do kávy nebo nepatří? Kávoví odborníci preferují čistou kávu, jedině tak si totiž mohou vychutnat jedinečné chutě a vůni kávy. Pokud nejste zarytí zastánci černé kávy, klidně si ji dolijte mlékem, oslaďte cukrem, prostě si ji dochuťte podle svého gusta.

Pokračovat ve čtení

Jak si připravit skvělou kávu doma?

  • O kávě

Existuje spousta způsobů, jak si můžete doma připravit kávu, stačí si pořídit potřebné vybavení a můžete testovat, který způsob přípravy vám přiroste k srdci. Možná zjistíte, že jiný způsob přípravy ještě vylepší chuť vaší kávy.

Pokračovat ve čtení

Základní dělení kávy

  • O kávě

Při výběru kávy se můžete setkat s mnoha popisy, které jsou na obalu kávy uvedeny. Kávové společnosti používají svůj jazyk, proto můžou být popisy káv často matoucí. Pomůžeme vám se základní terminologií, abychom vám usnadnili výběr kávy, kterou právě hledáte.

Pokračovat ve čtení

Kvalita vody ovlivňuje chuť kávy

  • O kávě

 

Voda tvoří 98 % obsahu šálku kávy, je tedy jasné, že kvalita vody, kterou používáte na vaření má zásadní vliv na chuť kávy. Jak poznáte, že máte dobrou vodu?

Pokračovat ve čtení

Nejčastější kávové otázky a odpovědi

  • O kávě

V dnešní době máme k dispozici spoustu informací, jenže ne všechno, co nám prezentují média je pravda. Vydali jsme se cestu za hledáním pravdy, abychom vám ujasnili rozdílné informace o kávě.

Pokračovat ve čtení

Jak si správně vybrat kávu

  • O kávě

Vybrat kávu pro domácí použití není jednoduché. K dispozici je široká nabídka druhů, značek i kvality a cenově se každá z nich pohybuje jinde. Jak tedy vybrat kvalitní kávu, aniž byste museli absolvovat kurz baristy? Máme pro vás pár tipů.

Pokračovat ve čtení