O čaji

Novinky této sezóny

  • O čaji

Mezi drobné radosti, které jsou tu bez ohledu na aktuální stav světa, patří šálek lahodného čaje nebo kvalitní kávy. Navíc tento požitek může člověk opakovat několikrát denně, nabíjet se pořád dokola energií těchto blahodárných nápojů. Ať čaj nebo káva – obojí dokážou nabídnout hodně muziky za stále ještě málo peněz.

Pokračovat ve čtení

Tea Syrups - novinka, kterou musíte ochutnat

  • O čaji

Dlouho jste se nás ptali na různé čajové sirupy, hledali jsme způsoby, jak pro vás vytvořit jedinečný produkt, který by splnil naše vysoké nároky na kvalitu a vaše očekávání. Věříme, že si naši novinku Tea Syrups zamilujete na první ochutnání.

Pokračovat ve čtení

Průvodce čerstvými sklizněmi 2022

  • O čaji

Každým rokem netrpělivě čekáme na první vzorky čerstvých sklizní. První sklizeň neboli First Flush probíhá podle počasí od konce února až do dubna. Na tyto čaje se těší celý svět. Nejznámější čerstvé sklizně pocházejí z indického Darjeelingu. Aby se čaje dostaly co nejdříve na trh, jsou dopravovány většinou letecky. Čerstvé sklizně vynikají svou svěží květinovou a někdy ovocnou vůní s nasládlou chutí. Čerstvé lístky čajovníku ukrývají spoustu cenných látek a mají velmi povzbuzující účinky.

Pokračovat ve čtení

Dýchejte z plných plic

  • O čaji

Nemůžete se zhluboka nadechnout? Jste zadýchaní už po třetím schodku? Aby se vám opět dobře dýchalo, je třeba pečovat o plíce a správně dýchat. Jak na to, a co vám pomůže s dýchacími obtížemi, se dozvíte v tomto článku.

Pokračovat ve čtení

Držíte suchý únor? Máme tipy, se kterými to zvládnete

  • O čaji

Začali jste držet suchý únor, ale nejste si jistí, zda vydržíte celý měsíc bez kapky alkoholu? Máme pro vás vybrané produkty, které jsou 100% nealko, ale uspokojí vaši touhu a chuť na skleničku něčeho dobrého.

Pokračovat ve čtení

Tipy na dárky na Vánoce

  • O čaji

Víme přesně, čím potěšit milovníky kávy, čajů a hřejivé pohody. Pokud hledáte tipy na vánoční dárky, jste na správné adrese. V Oxalis si vyberete z dárků, které potěší opravdu každého a zahřejí nejen u srdíčka.

Pokračovat ve čtení

Cist šedavý - zázračná bylina

  • O čaji

Cist šedavý (latinsky Cistus incanus) je divoce rostoucí bylinka s úžasnými účinky na lidský organismus, které oceníte především v chladném období.

Pokračovat ve čtení

Jedinečné bylinky z Vysokých Tater

  • O čaji

Chceme pro vás jen to nejlepší, proto jsme do nabídky zařadili vysoce kvalitní bylinné směsi v BIO kvalitě. Dozvíte se, kde a jakým způsobem se bylinky pěstují, jak si správně bylinný čaj připravit a kdy jej nejlépe užívat.

Pokračovat ve čtení

Připravte si domácí ledový čaj

  • O čaji

Ledový čaj patří v létě mezi nejoblíbenější nápoje. Příjemně osvěží a uhasí žízeň. Tento nápoj nejenže skvěle chutná, je taky plný zdraví prospěšných látek, především pokud si jej poctivě připravíte z kvalitního sypaného čaje. Připravte si domácí ledový čaj a už nebudete chtít nikdy jiný.

Pokračovat ve čtení

Jak správně skladovat čaj a kávu

  • O čaji

Může se čaj nebo káva při špatném skladování zkazit? V čem je vhodné je uchovávat?  A proč byste neměli dávat čaj ani kávu do lednice?

Pokračovat ve čtení