O čaji

Čaj je nápoj z lístků čajovníku a patří mezi nejrozšířenější nápoje na světě. Můžete se s ním setkat na všech kontinentech, kde ho lidé pijí každý den. Pro někoho je to pouze nápoj, který zahřeje a uhasí žízeň, pro jiné je to čajový rituál a součást životního stylu. Ponořte se s námi do světa čaje a odhalte jeho tajemství.

Čaje ze všech koutů světa

  • O čaji

Čaje z Číny nebo Indie jste již určitě ochutnali, to ale nejsou zdaleka jediné země, kde se čaj pěstuje. Možná víte, že z Afriky pochází oblíbený čaj rooibos, ale v divočině se daří i klasickým čajovníkům. A jak jde pěstování čajovníků protinožcům? Čtěte dále a dozvíte se více o zemích, kde byste pěstování čaje možná nečekali.

Pokračovat ve čtení

Ochranný štít v šálku čaje

  • O čaji

Víte, že látky obsažené v černém čaji působí jako ochranný štít při oslabené imunitě? Už naše babičky nám při chřipce připravovaly černý čaj, abychom se z onemocnění rychle dostali. A nebyly daleko od pravdy. Černý čaj totiž obsahuje látky, které pomáhají posilovat přirozenou obranyschopnost. Chcete vědět, jak? Čtěte dál. 

Pokračovat ve čtení

Čas na detox

  • O čaji
detoxikační čaj

Cítíte se často unavení? Na vině nemusí být jen jarní únava, ale také organismus plný škodlivých látek. Vyplavte je z těla pryč a opět se vám vrátí energie a vitalita.

Pokračovat ve čtení

Rozjasněte pleť zeleným čajem

  • O čaji

Chcete krásnou a zářivou pleť jako mají krásky v časopisech? Vyrobte si účinnou pleťovou masku doma a z ingrediencí, které najdete v každé domácnosti.

Pokračovat ve čtení

Čaj jako úklidový pomocník

  • O čaji

Šálek horkého čaje si můžete vychutnávat i několikrát za den. Dokáže vás příjemně povzbudit, zmírní stres nebo pomůže od nachlazení. Čaj, jak ho známe, toho dokáže opravdu mnoho a je oblíbeným nápojem nejen pro své zdraví prospěšné účinky a skvělou chuť, pro některé je to samotný rituál přípravy, co na něm zbožňují nejvíce. Víte, že čaj můžete využít i jako pomocníka pro úklid v domácnosti? Podívejte se na několik tipů, jak čaj využít neobvyklým způsobem.

Pokračovat ve čtení

Jak zvládnout Vánoce bez stresu a šílenství

  • O čaji

Vánoce – světlý bod v blížící se době zimy. Svátky, které má snad každý rád. Je však potřeba opravdu nepodlehnout stresu a šílenství, které se z Vánoc v dnešní době dělá.

Pokračovat ve čtení

Podzimní neduhy – rýma a kašel

  • O čaji

Podzim – období barev a krátkého dne, období chladu a mlh. Je to zároveň doba, kdy nás začínají zmáhat virózy, kdy je náš organismus oslabený. V tomto období mohou pomoci léčivé byliny a čajové směsi.

Pokračovat ve čtení

Čaj jako sportovní doplněk

  • O čaji

Sportovci tíhnou ke zdravému životnímu stylu i ve svém jídelníčku. Při cvičení ale občas každý potřebuje nějaký stimulant, který ho pořádně nakopne a doplní energii pro vyšší výkony. Při sportování můžete využít benefitů různých druhů čaje, které zrychlují metabolismus a proces spalování tuků. Kromě toho perfektně uhasí žízeň a nemusíte se obávat vysokého obsahu cukrů, jako je tomu u energetických nápojů. To se samozřejmě hodí, pokud se snažíte zbavit přebytečných kil.

Pokračovat ve čtení

Honeybush čaj – medové pohlazení

  • O čaji

Máte rádi čaj s medem? Tak to si Honeybush čaj zamilujete ihned po zalití. Jeho specifická medová vůně a chuť jsou pohlazením pro váš mlsný jazýček.

Pokračovat ve čtení

Cool Drinks - osvěžení na cesty

  • O čaji

Ve společnosti Oxalis vám již 26let nabízíme to nejlepší z čaje a kávy do vašich hrníčků. Ani za dlouhou dobu své existence jsme neusnuli na vavřínech a sledujeme nejnovější trendy v gastronomii, abychom vám mohli naservírovat nové požitky a potěšit vaše chuťové buňky.

Pokračovat ve čtení