O čaji

Čaj je nápoj z lístků čajovníku a patří mezi nejrozšířenější nápoje na světě. Můžete se s ním setkat na všech kontinentech, kde ho lidé pijí každý den. Pro někoho je to pouze nápoj, který zahřeje a uhasí žízeň, pro jiné je to čajový rituál a součást životního stylu. Ponořte se s námi do světa čaje a odhalte jeho tajemství.

Podzimní neduhy – rýma a kašel

  • O čaji

Podzim – období barev a krátkého dne, období chladu a mlh. Je to zároveň doba, kdy nás začínají zmáhat virózy, kdy je náš organismus oslabený. V tomto období mohou pomoci léčivé byliny a čajové směsi.

Na podzim jsou nejvíce citlivé dva orgány a to plíce a tlusté střevo. Pokud je nemáme v pořádku, rýma nebo kašel na sebe nenechají dlouho čekat.

Nemůžeme vše svádět jen na chladné dny a mrazivý vítr. Poslední dobou je déle a déle teplé počasí ale těch co mají chřipku, pomalu přibývá.

Začněte včas, pomozte svému organismu a celý podzim bude v pohodě.

Většina naší imunity je ve střevě, a pokud k tomu máme zahleněny i plíce (což má skoro každý, který se stravuje konvenčně) náš imunitní systém si s viry neví rady.

Začněte s jídelníčkem

Pokud již cítíte na sobě nějaký maličký náznak nachlazení nebo víte, že svému jídelníčku jste v poslední době nevěnovali přílišnou pozornost je na čase začít fungovat ve správných kolejích a ze svého stravování vyřadit vše co situaci zhoršuje.

Hlavním cílem podzimního detoxu je vyčistit střevo a dýchací systém.

Omezte tučné živočišné výrobky, mléko a mléčné výrobky. Pokud jste nemocní tak i ty zakysané mléčné výrobky.

Jako další krok jsou na řadě sladkosti. Jednoznačně vynechat! Omezte i ty potraviny, kde jsou přidány cukry. To že by v jídelníčku neměla přesahovat bílá mouka, konzervy a polotovary, je snad jasné.

Naopak vařte si teplá jídla z celozrnných obilovin, myslete na luštěniny a vždy přimíchejte zeleninu. Díky vláknině, která je v těchto potravinách zastoupena ve velkém množství se vaše tělo začne čistit a pokud na takové stravě vydržíte dostatečně dlouho, tak i samovolně uzdravovat.

Naším favoritem a zázračným lékem na všechno je kvašená zelenina.

Dodržujte pitný režim

Jídlo ani nápoje by neměli být studené. Je čas sáhnout po správném bylinkovém čaji a v plné výzbroji, tak čelit větru, chladu a vlhkosti.

Pomocníky si vybírejte ze směsí bylin:

Snadný dech - Mateřídouška, divizna, jitrocel a proskurník přispívají k normální funkci dýchacího systému. Zvolte při potížích průduškových.

Imunitní - Kopřiva, šalvěj a rakytník přispívají k přirozené obranyschopnosti organizmu. Květy černého bezu přispívají k čištění - vylučování. Čajová směs vhodná k posílení imunitního systému.

Antigrip - Květy lípy přispívají k normální funkci dýchacího systému k pocení, relaxaci a spánku. Květy černého bezu přispívají k vylučování - pročištění těla. Vhodná čajová směs při nachlazení a viróze.

Nebo sáhněte po jednodruhovém bylinném čaji:

Šalvěj lékařská – je prokázáno, že látky obsažené v šalvěji mají antibakteriální vlastnosti. Přispívá k normální činnosti dýchacího systému a trávení.

Lípa (květ) – Prospívá k normální činnosti dýchacího systému.

Jitrocel (list) - Přispívá k normální činnosti dýchacího systému, jater a střevního traktu. Přispívá k mikrobiální rovnováze.

Nastydnutí, rýma a kašel je nepříjemná pro dospěláka, natož pro děti. Tato bylinná směs si s tím poradí:

Nastydlý skřítek - Mateřídouška, lípa a tymián přispívají k normální funkci dýchacího systému. Jitrocel přispívá k normálnímu trávení a funkci jater, pročištění a přispívá k normální funkci dýchacího systému. Směs pro děti od 1 roku. Schváleno Státním zdravotním ústavem.

Nic neodkládejte a začněte ještě dnes. S nastartovaným imunitním systémem se můžete v klidu pustit do vánočních příprav a prožít pohodový Advent.