O čaji

Jedinečné bylinky z Vysokých Tater

  • O čaji

Chceme pro vás jen to nejlepší, proto jsme do nabídky zařadili vysoce kvalitní bylinné směsi v BIO kvalitě. Dozvíte se, kde a jakým způsobem se bylinky pěstují, jak si správně bylinný čaj připravit a kdy jej nejlépe užívat.

Dlouho jsme hledali místo, kde jsou byliny pěstovány v neposkvrněném prostředí a podle zásad ekologického zemědělství. Pak jsme narazili na slovenský projekt BIOTATRY, který tyto podmínky do puntíku splňuje. V oblasti Vysokých Tater, severně od malebné slovenské vesničky Východná, přímo pod majestátním Kriváněm se rozprostírají pole s jedinečnými bylinkami. Právě tam roste už po tisíciletí mnoho léčivých rostlin, které si díky nedotčené přírodě uchovávají svou sílu.

Vysoká nadmořská výška s alpským klimatem, vhodná půda, čistý vzduch a dostatek srážek vytváří příznivé podmínky pro růst bylinek a drobného ovoce, které se zde šetrným způsobem pěstují a ručně sbírají.

Tajemství těchto lahodných čajů se skrývá ve velmi kvalitních surovinách v BIO kvalitě. Každé bylince je věnována péče nejen při pěstování, ale i při sklizni a následném zpracování. Díky unikátním recepturám má každý čaj svou jedinečnou vůni, barvu a chuť. V bylinných směsích můžete rozeznat i kousky jednotlivých rostlin.

BIO kvalita

Bylinky jsou pěstovány ekologicky a zpracovávány v certifikované BIO kvalitě, prověřené kontrolní organizací BIOKONT CZ. V těchto bylinných čajových směsích nenajdete žádná umělá aromata, ani éčka. Veškeré suroviny se pěstují a vyrábí přímo v srdci tatranské přírody s ohledem na citlivý ekosystém.

Účinky léčivých rostlin

Výjimečnou sílu a účinky bylin znali už dávno naši předci, kteří jimi dokázali léčit různé neduhy. Při správném užívání můžete i vy pocítit jejich blahodárné působení na lidský organismus.

Kdy pít bylinné čaje

Čaje z léčivých rostlin je potřeba střídat a užívat vždy s mírou a rozvahou. Doporučený denní příjem je uveden vždy na zadní etiketě.

Je důležité vědět, kdy bylinné čaje pít, aby měly ty správné účinky:

  • ráno, na prázdný žaludek – čaje na podporu trávení, vylučování a střevní potíže, čisticí nebo detoxikační čaje
  • před jídlem nebo po něm – čaje na játra, revmatismus, čaje s antiseptickým účinkem, čaje proti kašli
  • 20 minut před jídlem – čaje na podporu imunitního systému, čaj na pálení žáhy, čaje bohaté na minerální látky
  • před spaním – čaje na uklidnění, dobrý spánek, zlepšení krevního oběhu.

Účinky jednotlivých bylin si můžete přečíst i v našem herbáři.

TIP: Bylinné čaje si můžete dle chuti přisladit medem, nebo naopak doplnit kyselým citronem.

Bylinné čajové směsi s Tater

Vybrali jsme pro vás sedm bylinných směsí, které pochází z nedotčené tatranské přírody. Tyto čaje nejenže skvěle chutnají a neodolatelně voní, ale jejich příznivé účinky pocítíte již po pár dnech užívání. 

Pokud vás trápí nepříjemné nachlazení, vyzkoušejte čaj Tatranský doušek.

Na unavené hlasivky a škrábání v krku zabere Doktor z hor.

Jako prevenci před nachlazením a pro posílení obranyschopnosti vyzkoušejte čaj Tri studničky nebo Svěží vánek.

Pro kvalitní spánek, duševní pohodu a sladké sny si dejte před spaním šálek čaje Pod Kriváňom nebo Liptovská Mara.

Nezapomínáme ani na děti, víme, jak dokážou být při výběru čaje nároční. Byliňáček však vyhoví i těm nejvybíravějším jazýčkům. Lahodný čaj s heřmánkem, jitrocelem, dobromyslí a ostružiníkem je vhodný pro děti už od 1 roku věku. 

Dbejte na pestrou, vyváženou stravu a zdravý životní styl.

 

Přesvědčte se sami, jak skvěle chutnají bylinky z Vysokých Tater v BIO kvalitě.